nedjelja, 10. veljače 2013.

Hat-trick Ronalda - Real razbio Sevillu ! (4:1) /Video/

Real Madrid je na svom Santiago Bernabeu do nogu potukao Sevillu, zabilježivši pobjedu rezultatom 4:1!
Junak susreta bio je sjajni Portugalac Cristiano Ronaldo, koji je zabilježio novi hat-trick, ukupno 17ti u primeri.

Real je u prednost u 18. minuti doveo Francuz Karim Benzema,

dok je još jedan gol postigao Cristiano Ronaldo, te njime otpočeo svoju predstavu.

Ronaldo je već u 38. sekundi nastavka postigao svoj drugi, a Realov treći gol, te nagovijestio katastrofu Seville sinoć na Santiago Bernabeu.

Portugalac je sjajan nastup zaokružio svojim trećim golom u 59. minuti, najljepšim golom u cijeloj utakmici. Naime, nakon jednog kornera Seville fantastični Ronaldo se dokopao lopte ispred svog šesnaesterca, pretrčao je cijeli stadion, odigrao dupli pas sa Higuainom i pogodio za 4:0. Sve to trajalo je nevjerovatnih deset sekundi, nakon čega ga je trener Jose Mouriho izvadio iz igre, želeći da ga sačuva za predstojeći veliki dvoboj sa Manchester Unitedom.

Real je u 64. minuti ostao sa igračem manje u polju, nakon što je drugi žuti karton dobio Gonzalo Higuain, ali za Sevillu je već bilo prekasno, jer sve što su do kraja Andalužani uspjeli uraditi jeste počasni gol Manua Del Morala u 87. minuti. Nakon toga, nema vise nekih značajnih akcija, i ubrzo sudija svira kraj patnji ekipe Seville.
Morate priznati, zaista utakmica vrijedna spomena.