ponedjeljak, 14. svibnja 2012.

Proslava prvaka Španjolske na Bernabeu

Još od 36. kola moglo se sa sigurnošću reći da će Real Madrid biti prvak Španjolske. Jučer (13.5.), na stadionu Santiago Bernabeu odigrana je utakmica između kraljevskog kluba i Mallorce. Kraljevi su zasluženo pobjedili sa rezultatom 4 - 1.

Prvi pogodak je u 19. minuta zabio Ronaldo i time postigao novi rekord: u ovoj sezoni je zabio svim klubovima barem po jedan gol. To još nikome u povijesti nije uspjelo. Drugi gol za domaće zabio je Francuz Benzema u 22. minuti.

Devet minuta nakon što je počelo drugo poluvrijeme, Mesut Ozil zabija za 3 - 0. Gosti su u 52. minuti igre zabili za 3 - 1. Stijelac je bio Gonzalo Castro. Od 58. minute rezultat je bio 4 - 1 nakon još jednog pogotka Ozila. Tom pobjedom, Real Madrid je došao do 100 boova u primeri!

Nakon toga, igrači Real Madrida uz najavu izlaze na stadion i proslavljaju 32. naslov prvaka Španjolske. (I pehar je čitav) :)